Letošnji pust smo v vrtcu Sonček obeleževali kar tri dni. Najljubši praznik otrok, ob katerem se lahko prelevijo v katerega koli junaka ali vzornika, dan, ko lahko pustijo domišljiji prosto pot – in to tako odrasli kot otroci, smo letos praznovali ravno med počitnicami. Tako so otroci 5., 6. in 7. skupine v OŠ izkoristili že zadnji dan pouka osnovnošolcev, se preoblekli v pustne šeme in zarajali po skupinah. V ponedeljek so nas v vrtcu iz počitka prebudili in z obiskom počastili Kurenti. Nekaj otrok si jih, ko so zaslišali ropotanje zvoncev, ni upalo niti pogledati, kaj šele fotografirati z njimi. Našlo pa se je kar nekaj junakov, ki so svojo neustrašnost dokazali tako, da so na prostem pristopili do njih, in tako je nastala prekrasna skupinska fotografija. Na pustni torek pa je bilo pravo pravcato rajanje po celotnem vrtcu. Otroci so prišli namaskirani, prav tako tudi vzgojiteljice. Takoj po sadni malici smo se odpravili na pohod po bližnji okolici. Med potjo smo si prepevali, žvižgali, ropotali, da se je slišalo vse naokrog. Tako smo se ustavili v trgovini in bifejih ter tam dobili kar nekaj sladkarij in sokov za na pot, prav tako pa so nas obilno pogostili tudi na občini in nas že tradicionalno lepo sprejeli, na koncu pa smo se ob pustni glasbi poveselili še z županom na odru. V želji, da bomo tudi mi kdaj v naši ustanovi dobili takšen prostor, kjer bomo lahko rajali, se gibali, lovili in plesali, smo se za gostoljubje najlepše zahvalili. Zaposleni, na čelu z g. županom, pa so nas povabili, naj se še oglasimo.

Fotogalerija